BALTIJOS LEAN FORUME – APDOVANOJIMAS UŽ METŲ REZULTATĄ

2019-04-11

Balandžio 3 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau šeštasis „Baltijos LEAN forumas“ – didžiausia LEAN temai skirta konferencija, kuri kasmet sutraukia daugiau nei 300 dalyvių. Pagrindinės šių metų „Baltijos LEAN forumo“ temos – tvarus LEAN diegimas, esminiai įgūdžiai LEAN vadovams, lyderių iššūkiai ir pokyčių transformacija.

Renginyje tradiciškai vyksta ir „LEAN metų geriausiųjų apdovanojimai“, kurie supažindina su LEAN įgyvendinančiomis ir aukščiausių rezultatų pasiekusiomis įmonėmis. Nominacijoje „Metų Rezultatas“ nugalėjo „Girteka Logistics“.

„Nustatant nugalėtoją šioje kategorijoje skaičiuojame sugeneruotos finansinės naudos ir darbuotojų skaičiaus santykį. Tinkamai parinkti projektai, sprendžiant svarbiausias veiklos problemas ir sistemingas jų vykdymas nuo pat pradžių sugeneravo naudos už daugiau kaip 2 mln. eurų“, – aukšto įvertinimo suteikimą aiškina Vidas Petraitis, lean.lt įkūrėjas ir vienas iš forumo organizatorių.

Apdovanojimas įteiktas už sėkmingą LEAN filosofijos taikymą 2018-aisiais – kompleksinių problemų sprendimą taikant PDCA metodą, darbuotojų veiklų standartizavimą, LEAN perkėlimą į elektroninę erdvę.

Įmonės LEAN ir kokybės vadovo Ramūno Stanišausko teigimu, LEAN diegimas organizacijoje kaip ir nuolatinis jos tobulėjimas yra nesibaigiantis procesas, tad šiemet užmigti ant laurų tikrai neketinama.

„Girteka Logistics“ LEAN metodus savo veikloje taiko nuo 2014-ųjų. Šiuo metu organizacija jau turi Kokybės ir procesų komandą, atskirų metodų vadovus ir kiekviename departamente veikiančius Veiklos efektyvumo vadovus. Kaizen, Gemba, PDCA ir kiti LEAN metodai tampa vis reikšmingesne kiekvienos dienos dalimi ir mąstymo būdu, prisidedančiu prie nuoseklaus organizacijos augimo ir kryptingo jos suvaldymo.

Diena „Girteka Logistics“ biure prasideda nuo pasiruošimo kasdienių darbų aptarimui – 8:45 val. visi darbuotojai rikiuojasi prie rezultatų lentų. Skelbiamas ASAICHI susirinkimas, kurio metu aptariami rezultatai, įvardinamos ir sprendžiamos iškilusios problemos. Po 15 minučių susirinkimo, 9:00 val., rezultatus aptaria skyrių vadovai, o tada susisteminta informacija keliauja toliau, kol pasiekia generalinį direktorių – taip į LEAN veiklą yra įtraukiami visi organizacijos darbuotojai.