GIRTEKA LOGISTICS INVESTUOJA Į AUKŠTĄSIAS TECHNOLOGIJAS

2019-05-14

Viena didžiausių transporto ir logistikos kompanijų Europoje „Girteka Logistics“ bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto mokslininkais kuria aukštos pridėtinės vertės technologiją. Realiu laiku pervežimus planuojantis algoritmas bus pritaikytas valdyti itin didelį duomenų srautą ir padės efektyvinti pervežimų veiklą.

Šiuo metu „Girteka Logistics“ vien Europoje per savaitę įvykdo 7 500 pervežimų – t.y. tiek krovinių reikia priskirti jiems tinkamą vilkiką bei vairuotoją. Pervežimų planavimą vykdo reisų koordinatoriai. Sujungdami automobilį su kroviniu jie turi atsižvelgti į daug skirtingų charakteristikų – krovinio dydį, svorį bei pobūdį, taip pat vilkiko ir puspriekabės parametrus, vairuotojo pereitus mokymus, turimus sertifikatus ar vizas bei jo darbo ir poilsio balansą.

„Mūsų tikslas – sukurti išmaniąją technologiją, kuri optimizuotų pervežimų valdymą ir kiekvienam kroviniui parinktų patį tinkamiausią mūsų parko vilkiką bei puspriekabę. Tai didelis uždavinys ne tik dėl skirtingų parametrų, kuriuos reikia įvertinti, bet ir dėl valdomo parko dydžio – jame šiuo metu yra 6 000 vilkikų ir 6 500 puspriekabių. Tačiau būtent parko dydis leidžia tikėtis, kad ši investicija į technologijas atsipirks. Viliamės, jog sujungę mokslo ir verslo žinias, gausime sprendimą, leisiantį padaryti mūsų veiklą dar efektyvesne“, – pasakoja „Girteka Logistics“ technologijų ir inovacijų direktorius Ramūnas Mikalauskas.

Planavimo algoritmo sukūrimo projekto vertė – 900 000 eur. Įmonė „Girteka Logistics“ į šį procesą investuoja daugiau nei 500 000 eur., papildomai projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, kuris skyrė dar beveik 400 000 eurų sumą.

Projekte bendradarbiaujama su Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslininkais, taip pat konsultuojamasi su užsienio ekspertais. Planuojama, kad sistemos kūrimas turėtų būti baigtas per dvejus metus.

Apie projektą:
Projekto tikslas – sukurti išmanią, besimokančią ir realiu laiku pervežimus planuojančią technologiją, kuri bus pajėgi tiksliai ir efektyviai išspręsti didelių apimčių (daugiau nei 5 000 vilkikų) pervežimų planavimo uždavinį.
Projekto veiklos:

  1. Verslo poreikių identifikavimas, verslo taisyklių išgryninimas ir specifikavimas. Teorinio (koncepcinio) pervežimų veiklą aprašančio modelio sukūrimas (specifikavimas).
  2. Formalaus (matematinio) modelio aprašymas algebrine modeliavimo kalba. Eksperimentinė lyginamoji algebrinių modeliavimo kalbų analizė, automatinių supaprastinimo strategijų tyrimas.
  3. Efektyvaus algoritmo, skirto didelės apimties pervežimų planavimo uždaviniams, sukūrimas, versijų realizavimas ir programinio kodo sukūrimas, našumo tyrimas.
  4. Pervežimų planavimo sistemos prototipo sukūrimas ir realizavimas.

Bendras projekto biudžetas – 914 568,53 eurų. Projektas dalinai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, kuris išmaniajai sistemai kurti skyrė 398 213,99 eurų.

Nuotraukoje: Ramūnas Mikalauskas, „Girteka Logistics“ technologijų ir inovacijų direktorius