„Girteka Logistics“ pasirengusi priimti „BREXIT“ iššūkį

2020-01-22

„Nesvarbu, kokia bus muito sąjunga ir ar bus sudaryta laisvos prekybos sutartis. Po „Brexit“ bus privaloma teikti visas muitinės deklaracijas…,“ – teigia Airijos mokesčių komisarė Carol-Ann O‘Keeffe.

JK prognozuojama, kad po „Brexit“ deklaracijų skaičius išaugs penkiagubai – tai reiškia, kad per metus bus parengiama 200 mln., o per dieną – 550 000 papildomų dokumentų! Nors tarifai ir produktų reglamentai turės įtakos prekybos srautams, pervežimai gali užstrigti būtent dėl popierizmo. Tai tik dar labiau pagilina esamą muitinės tarpininkų trūkumo problemą.

Nepaisant šių sunkumų, kaip galima buvo tikėtis, „Girteka Logistics“ sugebėjo nustatyti riziką ir ėmėsi atitinkamų veiksmų padėčiai ištaisyti. „Girteka Logistics“ yra viena iš Muitinės procedūrų konsorciumo (ang. „Customs Clearance Consortium“) – specializuotos muito ekspertų agentūros, įsteigtos spręsti su „Brexit“ susijusius iššūkius – steigėjų ir narių. Šis konsorciumas gali pasirūpinti muitinės procedūromis bet kuriame UK ir Airijos regione, taip pat, jis turi platų partnerių tinklą visoje Europoje.

„Didžiuojamės būdami vieni iš Muitinės procedūrų konsorciumo steigėjų ir narių tokiu laikotarpiu, kai egzistuoja JK muito režimo kompetencijos stygius. „Girteka Logistics“ norėjo ne šiaip išspręsti susidariusią problemą, bet tai padaryti gerai ir manau, kad padedami Roberto Hardžio ir jo kolegų, mes sugebėjome rasti geriausią įmanomą sprendimą,“ – teigė bendrovės „Girteka Logistics“ Strateginės partnerystės skyriaus vadovas Kristian Kaas Mortensen.

Konsorciumą sudaro itin kvalifikuotų muitinės specialistų komanda, kuriai vadovauja vienas iš didžiausių pramonės ekspertų. Pasirengimams „Brexit“ vadovauja Konsorciumo veiklos direktorius Robertas Hardis – registruotasis ES Komisijos ekspertas ir buvęs didžiausio JK visą parą veikiančio muitinės krovinių terminalo vadovas.

„Džiaugiamės, kad „Girteka Logistics“ yra viena iš konsorciumo steigėjų ir narių; per ateinančius mėnesius ketiname glaudžiai bendradarbiauti, kad išmėgintume savo planus nepalankiausiomis sąlygomis ir galėtume užtikrinti sklandų krovinių srautų judėjimą, nepriklausomai nuo galutinės „Brexit“ baigties,“ – pakomentavo Konsorciumo veiklos direktorius Robertas Hardis.

JK netrukus įžengs į Pasitraukimo sutartyje nustatytą pereinamąjį laikotarpį, kuris planuojama pasibaigs 2020 m. gruodį. „Girteka Logistics“ ir Muitinės procedūrų konsorciumas neleidžia laiko veltui, o įtemptai kuria ir bando procesus, padėsiančius užtikrinti, kad visais atvejais būtų pildomi visi muito dokumentai ir išvengti bendrovės „Girteka Logistics“ krovininių automobilių ir visų svarbiausia – klientų krovinių judėjimo trikdžių.

Nepaisant dėl „Brexit“ kilusių sunkumų, „Girteka Logistics“, Muitinės procedūrų konsorciumas ir kiti mūsų nariai yra pasirengę priimti „Brexit“ iššūkį.