„Girteka Logistics“ toliau sėkmingai plečia savo intermodalinių pervežimų tinklą Europoje

2020-03-10

„Girteka Logistics“, didžiausia Europoje pilnų krovinių gabenimo (angl. FTL) kompanija sėkmigai plečia savo intermodalinių pervežimų tinklą, taip mažindama CO2 taršą. Kompanija investuoja į krovinių pervežimą geležinkeliu ir toliau vykdo savo įsipareigojimus siekti tvaraus augimo.

„Mes didiname savo investicijas į technologines inovacijas ir tvarų augimą, nes manome, kad tai transporto pramonės ateitis. Ekologiškas krovinių pervežimas mums yra vienodai svarbus, kaip ir mūsų klientams ir mūsų bendruomenei“, – sakė Larisa Senkevičienė „Girteka Logistics“ Intermodalinių paslaugų skyriaus vadovė.

Į transportavimo procesą įtraukdama geležinkelius ir keltus, įmonė sėkmingai mažina savo išmetavo CO2 kiekį. Apskaičiuota, kad gabenant krovinius geležinkeliu šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetama iki 75% mažiau. Per 2019 m. naudodama intermodalinio pervežimo paslaugas „Girteka Logistics“ sumažino išmetamo CO2 kiekį net 2 500 tonų.

Pasak Larisos Senkevičienės, įmonė mato geležinkelių transportą kaip neatsiejamą „Girteka Logistics“ ilgalaikės strategijos dalį. Šiandien, tai yra vienas ekologiškiausių būdų gabenti krovinius dideliais atstumais.

Intermodaliniai pervežimai yra draugiškas aplinkai sprendimas gabenant pilnus krovinius (angl. FTL) ilgais atstumais.

Palyginti su kelių transportu, intermodaliniams pervežimams reikia tik pusės sunkvežimių ir žmogiškųjų išteklių. Ši transporto rūšis taip pat prisideda prie transporto srautų keliuose mažinimo ir yra kur kas saugesnė avarijų atžvilgiu.

Šiai dienai „Girteka Logistics“ naudoja aštuonias intermodalinio pervežimo geležinkeliais ir keltais linijas. Šiomis linijomis kiekvieną savaitę yra pervežama apie 250 pilnų vilkikų krovinių tarp Italijos, Vokietijos, JK ir Ispanijos; Prancūzijos ir Lenkijos; Ispanijos, Beniliukso, Vokietijos, JK ir Lenkijos.

2020 m. „Girteka Logistics“ planuoja ir toliau plėsti savo intermodalinių pervežimų tinklą, siekiant dar labiau sumažinti išmetamo CO2 kiekį – bent jau keturis kartus, palyginti su 2019 m. rezultatais.

Larisa Senkevičienė sako: „Mes, kaip įmonė, prisiimame atsakomybę už taršos mažinimą ir sveikos aplinkos užtikrinimą. Mes turime aukštus kriterijus ir keliame sau aukštus tikslus. Intermodalinio tinklo išplėtimas yra vienas iš žingsnių, kurio imdamiesi siekiame sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį. Mes neketiname sustoti, nes žinome, kad savo veiksmais prisidedame prie visos transporto pramonės gerinimo“.