NAUJA GIRTEKA LOGISTICS EKONOMIŠKO VAIRAVIMO INICIATYVA – EKO LYGA

2019-01-10

EKO lyga – tai motyvacinė programa Girteka Logistics vairuotojams, skatinanti vairuoti saugiai ir ekonomiškai. Šia iniciatyva siekiame sumažinti klaidų bei avarijų riziką, tuo pačiu tausoti aplinką ir užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę.

Pirmasis EKO lyga sezonas startavo 2018 m. liepos 1 d. ir tęsėsi iki gruodžio 31 d. Lygoje dalyvavo vairuotojai, kurie yra išklausę EKO mokymus. EKO balui apskaičiuoti buvo vertinami tuščiosios eigos, riedėjimo, autopiloto, stabdžių paspaudimų, staigių stabdymų, sustojimų, variklio apkrovos kriterijai.

Pusmetį trukusio konkurso vilkikų vairuotojams metu buvo vertinamas vairavimo stilius. Priklausomai nuo surinkto ekonominio rodiklio dalyviai pateko į atitinkamą lygą: bronzinę, sidabrinę, auksinę ar platininę. Kiekvienas iš vairuotojų, priklausomai nuo vairavimo metu pasiektų rezultatų, turėjo galimybę iš žemesnės kvalifikacinės grupės pakilti į aukštesnę ir atvirkščiai.

2019 m. sausio 9 dieną Girteka Logistics Vilniaus transporto padalinyje buvo pasveikintas pirmojo EKO lygos sezono nugalėtojas, juo tapo ilgametis Girteka Logistics darbuotojas Laimutis Gervinskas, surinkęs 97,19 ekonominio vairavimo taškus. Pirmą vietą užėmusiam EKO lygos vairuotojui įteiktas 1 000 EUR vertės poilsinės kelionės čekis. Antros vietos nugalėtojui atiteko išmanusis telefonas Samsung Galaxy S9, trečios vietos – Fitbit išmanusis laikrodis.

Iš viso buvo apdovanoti 24 PLATINUM lygos vairuotojai, kurių ekonominio vairavimo balas aukštesnis nei 90. Paskatinimo prizus gavo ir pirmi trys GOLD lygos vairuotojai, surinkę nuo 89,38 iki 89,54 balų.

Sveikinimo žodžius tardamas Transporto veiklos direktorius Donatas Načajus sakė: „Šiandien galime pasidžiaugti, kad augame ir tobulėjame ne tik skaičiais, bet ir užtikrindami pervežimų kokybę! Vairuojant ekonomiškai važiuojame saugiai ir atsakingai, todėl mažėja klaidų ir avarijų rizika. Įmonės vardu sakau, jog suprantame, kad sėkmė neateina vien techniškai atliekant savo darbą – tam tikrai reikia kiekvieno iš mūsų pastangų. Todėl mums rūpi padėkoti kiekvienam prisidedančiam prie sėkmės, mums rūpi ne tik dirbti, bet ir kartu džiaugtis pasiekimais.“ Susirinkusius taip pat pasveikino Vairuotojų mokymų centro vadovė Daiva Kirklienė: „Džiaugiamės, kad projektas pasiteisino, toliau jį vystysime, stiprinsime ir manome, kad jis sėkmingai gyvuos!“.

Po apdovanojimų pakalbinome pirmosios vietos nugalėtoją L. Gervinską, jis pasidalino kaip pavyko pasiekti tokių puikių rezultatų: „Visų pirma reikia norėti, turėti motyvacijos siekti daugiau, įdėti šiek tiek pastangų ir viską galima pasiekti.“  Laimučio manymu, tokios programos kaip EKO lyga yra tikrai naudingos, jas reikia vystyti.

Antrasis EKO lyga sezonas startavo 2019 m. sausio 1 d., o rezultatai bus sumuojami birželio 30 d.