GIRTEKA LOGISTICS SKELBIA METINĘ ATASKAITĄ: BUVO PROVERŽIO METAI

2019-06-11

Viena didžiausių transporto ir logistikos įmonių Europoje „Girteka Logistics“ skelbia metinę ataskaitą ir 2018-uosius vadina proveržio metais. Organiškas įmonės augimas pernai buvo rekordinis – įmonės pardavimo pajamos augo net 37 proc. ir siekė 764 mln Eur. Praėjusiais metais „Girteka Logistics“ įdarbino beveik 4 tūkst. darbuotojų, apie 500 – administracijoje. Vien IT skyrius per 2018-uosius išaugo trigubai. Šiuo metu įmonės darbuotojų skaičius siekia 15 tūkst.

„2018-ieji mūsų įmonių grupei buvo rekordinio augimo metai – augom greičiau nei kiti rinkos dalyviai, išnaudodami masto privalumus ir procesų kokybę. Europa buvo pagrindinė mūsų augimo rinka. Pavyko išlaikyti ir sustiprinti daugumą partnerysčių su esamais klientais, taip pat pasirašyti nemažai naujų sutarčių su pasaulinio masto įmonėmis, kurios patikėjo mums savo krovinių pervežimą visoje Europoje. Be to, kartu su komanda, kurią praėjusiais metais stiprinome ir auginome, laimėjome kelis svarbius apdovanojimus, vainikuojančius kryptingą mūsų pastarųjų metų darbą“, – praėjusius metus apibendrina „Girteka Logistics“ generalinis direktorius Edvardas Liachovičius.

2018 m. „Girteka Logistics“ buvo vienintelė Lietuvos įmonė, naujienų portalo „Financial Times“ įtrauka į inovatyviausių Europos įmonių šimtuką – už inovatyvius pasiekimus korporacijų skaitmeninių technologijų srityje. Dienraščio „Verslo žinios“ sudarytame daugiausiai naujų darbo vietų per 2018-uosius sukūrusių įmonių 20-tuke – net septynios bendrovės, priklausiančios „Girteka Logistics“ grupei. Šeštajame „Baltijos LEAN forume“ vykusiuose „LEAN metų geriausiųjų apdovanojimuose“ „Girteka Logistics“ nugalėjo nominacijoje „Metų rezultatas“ – už 2018 metais sugeneruotos finansinės naudos ir darbuotojų skaičiaus santykį. Taikant „LEAN“ metodus bendrovė praėjusiais metais sugeneravo naudos už 2 mln. eurų.

Vadovaudamasi „LEAN“ filosofija, „Girteka Logistics“ yra įdiegusi Kokybės ir procesų komandą, atskirų metodų vadovus ir kiekviename departamente veikiančius Veiklos efektyvumo vadovus. E. Liachovičiaus teigimu, „Kaizen“, „Gemba“, „PDCA“ ir kiti „LEAN“ metodai tampa vis reikšmingesne bendrovės darbuotojų kasdienybės dalimi ir mąstymo būdu, prisidedančiu prie nuoseklaus organizacijos augimo ir kryptingo jos suvaldymo.

2018-aisiais „Girteka Logistics“ taip pat atidarė transporto padalinį Poznanės mieste Lenkijoje. Taip žengtas dar vienas svarbus žingsnis, siekiant užsibrėžtų tikslų – išplėsti savo veiklą ir iki 2021-ųjų turėti 10 tūkst. vilkikų bei 20 tūkst. vairuotojų. Šiuo metu „Girteka Logistics“ valdo 6 tūkst. vilkikų parką ir 12 tūkst. vairuotojų.

Praėjusiais metais labiausiai augusiu darbdaviu Lietuvoje tapusi logistikos ir transporto kompanija „Girteka Logistics“ šių metų pradžioje išplėtė savo biuro patalpas. Vilniaus Račių gatvėje įsikūrusi centrinė įmonės būstinė atvėrė priestato duris – čia 3,8 tūkst. kv. metrų plote sukurta daugiau nei 540 darbo vietų. Iš viso dabar centrinio įmonės biuro plotas yra 9,5 tūkst. kv. metrų, čia yra per 1 tūkst. darbo vietų.

2021 m. planuojamas dar vienas naujas įmonės etapas – centrinis biuras kelsis į Liepkalnį, kur bus statomas ištisas pastatų miestelis „Girteka Campus“. 16 hektarų teritorijoje iškils 26 tūkst. kv. metrų administracinių patalpų, kuriose dirbs 2,5 tūkst. darbuotojų. Ten pat įsikurs ir vilkikų aptarnavimo centras bei prekybos ir pramogų centras. 2021 m. „Girteka Logistics“ savo darbuotojų skaičių planuoja išauginti iki 23 tūkst.