UAB „ME Investicija“ parduoda sandėliavimo paslaugas Lietuvoje teikiančią įmonę

2019-09-30

UAB „ME Investicija“ parduoda vieną jai priklausiančių sandėliavimo ir kontraktinės logistikos paslaugas (angl. 3PL – „third party logistics“) Lietuvoje teikiančių įmonių „Terminal LT“. 2004 m. įkurtą įmonę perka holdingo bendrovė „Via 3L Group“ – viena iš lyderiaujančių „3PL“ paslaugos tiekėjų Latvijoje ir Estijoje. Planuojama, kad sandorį patvirtinus Konkurencijos tarybai, jis įsigalios 2020 m. sausį. 

„ME Investicija“ taip pat priklauso viena lyderiaujančių transporto ir logistikos bendrovių Europoje „Girteka Logistics“. Šis pardavimas nėra susijęs su kompanijos teikiamomis paslaugomis užsienio klientams. „Girteka Logistics“ įmonės „LT Logic“ teikiamos sandėliavimo ir muitinės tarpininko paslaugos kaip kompleksinių pervežimo paslaugų dalis išlieka bendrovės veiklos dalimi. Taip pat išlaikomi ir bendrovei priklausantys sandėliai Lietuvoje, Latvijoje bei Rusijoje.

„Gryniname savo įmonių grupės veiklą ir norime koncentruoti energiją bei resursus į tarptautinį pervežimų verslą, kuris sparčiai auga ir vystosi. Penkiolika metų mūsų teiktos sandėliavimo paslaugos Lietuvoje buvo ne pagrindinis, o investicinis verslas. Mūsų prioritetas – pervežimo paslaugų eksporto verslas ir pridėtinę vertę šiai pagrindinei veiklai kuriančios kitos veiklos kryptys, į kuriuos ir susitelkiame“, – sako „ME Investicija“ generalinis direktorius Edvardas Liachovičius.

Uždaro konkurso metu sandėliavimo verslą Lietuvoje „Terminal LT“ iš „ME Investicija“ įsigyja „Via 3L Group“ įmonė, priklausanti Estijos bendrovei „JNG Investments“. Sandorio vertė neatskleidžiama. Bendrovei „Terminal LT“ ir toliau vadovaus nuo 2007 m. įmonėje dirbantis ir nuo 2016 m. direktoriaus pareigas einantis Gintautas Čečys.

Po įsigijimo „Terminal LT“ darbuotojai lieka dirbti ten pat ir kartu su G. Čečiu priešakyje toliau kurs ilgalaikę partnerystę su esamais bei naujais klientais, didindami „3PL“ paslaugų efektyvumą bei gerindami jų kokybę.

„Terminal LT“ po pardavimo ir toliau vystys sandėliavimo ir kontraktinės logistikos paslaugas, teiks jas pasaulinius prekės ženklus atstovaujantiems gamintojams ir distributoriams, kurie platina greitai judančias vartojimo prekes (angl. „FMCG“), temperatūrai jautrius produktus Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Įmonę įsigyjančiai bendrovei „Via 3L Group“ šis įsigijimas padės iš esmės sustiprinti pozicijas Lietuvoje ir tapti lyderiaujančia „3PL“ paslaugų tiekėja Baltijos šalyse. O Baltijos šalių distributoriams suteiks galimybę į šią rinką įeiti per vieną nepriklausomą logistikos partnerį, atvers jiems naujų efektyvių distribucijos galimybių“, – sako G. Čečys.

„Via 3L Group“ kelerius metus ieškojo įsigijimo galimybių Lietuvoje, siekdama įeiti į šios šalies rinką. Labai džiaugiamės, kad su „ME Investicija“ radome bendrą kalbą, leidžiančią pristatyti „Via 3L“ prekės ženklą Lietuvos rinkai per gerai žinomą ir stiprią kompaniją. „Via 3L Group“ visada vertino Baltijos šalis kaip vieną rinką, tad tvirtos pozicijos visose trijose šalyse buvo bendrovės strateginis tikslas. Šis įsigijimas suteikia mums galimybę teikti paslaugas visose Baltijos šalyse ir kurti papildomą vertę mūsų esamiems bei būsimiems klientams.

Norėčiau pasveikinti visus „Terminal LT“ komandos narius, įsiliejusius į „Via 3L“ šeimą – mes didžiuojamės, kad esate su mumis“, – sako „Via 3L Group“ generalinis direktorius Rainer Rohtla.

Apie „ME Investicija“

UAB „ME Investicija“ –  investicine veikla užsiimanti įmonė, kurios didžiausios valdomos įmonės yra UAB „Girteka Logistics”, viena didžiausių iš pirmaujančių transporto ir logistikos kompanijų Europoje ir UAB „SIRIN Development”, komercinio nekilnojamo turto vystytojas.

UAB „Girteka Logistics“ – viena iš pirmaujančių transporto ir logistikos kompanijų Europoje. Kompanija praeitais metais klientams pervežė apie 460 tūkst. pilnų krovinių (FTL). Įsikūrusi 1996 m. įmonė organiškai kasmet auga. Šiandien 6700 vilkikų ir 7 tūkst. puspriekabių parkas eksploatuojamas Europoje, Skandinavijoje, NVS valstybėse. 2018-aisiais „Girteka Logistics“ tapo labiausiai išaugusiu darbdaviu Lietuvoje, kompanijoje šiuo metu dirba daugiau nei 15.5 tūkst. darbuotojų.

UAB „SIRIN Development“ – viena pirmaujančių industrinio ir komercinio nekilnojamo turto plėtros bendrovė. Išvystytas NT portfelis apima daugiau kaip 300 000 kv. m. NT Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Įmonė savo veiklą pradėjo 2005 m., o šiuo metu sparčiai plečiasi ir per 2019 m. į NT plėtros projektus Baltijos, Rusijos bei Rumunijos rinkose planuoja investuoti 100 mln. EUR.

Apie „Via 3L“

„Via 3L“ yra motininė įmonė „Via 3L“ prekės ženklo įmonėms Baltijos šalyse, teikiančioms tarptautinio pervežimo, sandėliavimo ir logistikos paslaugas vietos ir tarptautiniams maisto bei vartojimo prekių gamintojams. Įmonių grupei „Via 3L Group“ priklauso „Via 3L Latvia“, „Via 3L Freight“ ir „Via 3L Lietuva“. „Via 3L“ priklauso bendrovei „JNG Investments“, kuri yra ir „Jungent Group“ kontroliuojančioji bendrovė, užsiimanti pardavimo ir rinkodaros veikla Baltijos šalių regione. Jos dukterinės įmonės yra „Jungent Estonia“, „Jungent Latvia“ ir „Jungent Lietuva“. Pagrindinė „JNG Investments“ veikla yra greito vartojimo prekių (FMCG) ir tepalų didmeninė prekyba ir logistika per „Via 3L“. Grupė atstovauja Baltijos šalyse lyderiaujančius prekinius ženklus: „Colgate-Palmolive“, „Libresse“, „Zewa“, „Helen Harper“, „Löfbergs Lila“, „Evian“, „Shell Lubricants“, „Dilmah“, „Foodworks“, „Bonduelle“, „Katjes“, „Emco“, „Nivea“, „Anna’s“, „Froosh“.